Академічна мобільність - це важливий аспект розвитку освіти, який відкриває двері до нових можливостей та перспектив як для студентів, так і для викладачів. Наша програма створена для того, щоб забезпечити вам унікальний досвід навчання та співпраці в міжнародному середовищі.
Для студентів, академічна мобільність надає можливість поглибити свої знання, збагатити досвід та розширити культурні горизонти шляхом навчання або стажування за кордоном. Ви отримаєте унікальну можливість вивчати нові предмети, спілкуватися зі світовими експертами та побудувати міжнародні зв'язки, які стануть важливим активом у вашій майбутній кар'єрі.
Для викладачів, академічна мобільність відкриває двері до співпраці з колегами з усього світу, обміну кращими практиками та наукового досвіду. Ви отримаєте можливість викладати в інших університетах, брати участь у наукових заходах та розвивати свої професійні навички у міжнародному середовищі.
Приєднуйтеся до нас і дізнайтеся, як академічна мобільність може збагатити ваш освітній та професійний шлях!
Студенти бакалаврату спеціальності 073 Менеджмент з 20 листопада 2023 року по 15 березня 2024 року Олексій Гнідко (гр. Е-22-22), Марія Ковальова (гр. Е-22-22), Іван Курило (гр. Е-21-22), Катерина Пивовар (гр. Е-22-22), Анастасія Резніченко (гр. Е-22-22), Кіріл Сидоренко (гр. Е-22-22) отримали сертифікати за завершення навчального онлайн-курсу "Цифрове Навчання", що був організований за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та розроблений проєктною командою TUD у рамках Міжнародного проекту "Створення німецько-української університетської мережі для забезпечення успішної освіти в українських університетах під час війни та кризи". Програма курсу охоплювала 120 академічних годин або 4 ЄКТС.
Випускники спеціальності «Менеджмент» магістри Філатова В.Р. та Хавула Й.В. продовжили участь в програмі академічної мобільності «2D» - міжнародній програмі подвійного диплому. Спільна польсько-українська магістерська програма «Два дипломи» організована у ХНАДУ з Вищою школою менеджменту охорони праці (Польща) (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach). Через пандемію та воєнні дії програму навчання студентів за подвійними дипломами реалізовано дистанційно та було продовжено терміни навчання.
12 вересня 2023 року на кафедрі менеджменту було організовано у дистанційному форматі гостьову лекцію-тренінг для здобувачів вищої освіти спеціальності «Менеджмент» з міжнародним фахівцем-практиком. Тренінг на тему «Фінансовий аналіз та логістика на практиці: досвід із світового бізнесу» провів Архіпов Олег фахівець-аналітик з фінансового планування та ефективності логістики і виробництва, який на даний момент працює у міжнародній компанії AB InBev Сzech s.r.o. в м. Прага (Чехія) на посаді Supply FP&A analyst. На занятті Архіпов Олег присвятив увагу фінансовій аналітиці, аналізу доходів та логістичних витрат, прибутку та рентабельності. Він розкрив важливі аспекти фінансового управління та показав студентам, як використовувати ці знання на практиці. Це заняття було проведено для студентів 1 курсу магістратури та 4 курсу бакалавратури, які готуються до вступу в світ професійного менеджменту. Вони отримали можливість дізнатися, як теорія перетворюється в реальні результати, і відкрили для себе нові можливості для розвитку своєї кар'єри.
* 18 травня 2024 року викладачі кафедри менеджменту Харківського національного автомобільно-дорожнього університету успішно взяли участь у міжнародних днях Erasmus+, що проходили у Вищий школі економіки та комп’ютерних наук у місті Краків, Польща. Під час заходу наші викладачі провели онлайн лекції з презентаціями англійською мовою. Доц. Оксана Кудрявцева "The impact of cultural on international business relations"й доц. Надія Бочарова "Corporate social responsibility as an instrument of sustainable business development: exploring types and dimensions."
Важливим результатом участі у цьому заході стало отримання сертифікатів, що підтверджують високий рівень професіоналізму та компетентності наших викладачів. Ми щиро вдячні організаторам за можливість виступити на цій платформі та обмінятися досвідом з колегами з інших країн
* Доцент кафедри менеджменту Надія Аваківна Бочарова прийняла участь у 8-му Міжнародному Тижні Викладання, який проходив з 8 по 12 квітня 2024 року на факультеті бізнесу та економіки Університету Печі, Угорщина (UPFBE).
Міжнародний Тиждень Викладання є значущою подією, яка збирає викладачів вищих навчальних закладів з усього світу для обміну досвідом і знаннями в області сучасних освітніх методик. Цьогорічний захід зосереджений на впровадженні цифровізації та аспектів штучного інтелекту в навчальний процес, а також на підвищенні відкритості дослідницьких діяльностей у соціальному, економічному та екологічному контекстах.
10 квітня 2024 р. к.е.н., доц. Бочарова Н.А. протягом 6 годин провела захоплюючі лекції з дисципліни «Комунікативний менеджмент та соціальна відповідальність бізнесу» онлайн англійською мовою. Її активний внесок та віртуальна участь у семінарах отримали високу оцінку Міжнародного комітету UPFBE та за результатами участі видано Сертифікат.
Надія Бочарова також брала участь у низці робочих зустрічей, де вона мала можливість поділитися своїм досвідом і підходами до викладання, а також обговорити поточні тенденції та виклики в сфері менеджменту. Її участь в такому заході не тільки сприяє розвитку професійних навичок, але й підкреслює міжнародну співпрацю кафедри менеджменту з ведучими освітніми інституціями.
* Кафедра менеджменту радо повідомляє про успішне завершення першого етапу проєкту Еразмус+ в рамках викладацької мобільності, який відбувся з 22 по 29 квітня 2024 року у співпраці з Клайпедським Університетом, Литва.
Доценти кафедри менеджменту, Надія Бочарова та Оксана Кудрявцева, активно брали участь у цій програмі, демонструючи високий рівень професіоналізму та знань, що заслуговує особливої уваги. Вони отримали сертифікати за участь у 8-му Міжнародній тижні, який проходив з 23 по 26 квітня в рамках обмінної програми Erasmus+.
Взаємодія і співпраця з колегами з Клайпедського Університету, на чолі з професором доктором Ligita Šimanskienė, викладачами кафедри assoc. prof. dr. Daiva Verkulevičiūtė-Kriukienė, assoc. prof. dr. Aurimas Župerka та dr. Galina Mishenina забезпечили теплий прийом, плідну організацію зустрічей і участь у міжнародній конференції, що стало незабутнім досвідом для всіх учасників.
Наразі триває розробка другого етапу проєкту, який включатиме студентську мобільність, заплановану на осінь 2024 року. Студентська мобільність цієї осені відкриє нові можливості для студентів брати участь в міжнародних освітніх проектах, здобувати цінний досвід за кордоном, і застосовувати набуті знання в реальних професійних контекстах. Ми очікуємо, що цей етап принесе нові можливості для розвитку та обміну досвідом між студентами обох університетів.
В 2022-2023 навчальному році студенти 6-го курсу спеціальності «Менеджмент» (магістри) Філатова В.Р., Хавула Й.В. та Осташевський В.С. прийняли участь в програмі академічної мобільності «2D» - міжнародній програмі подвійного диплому. Спільна польсько-українська магістерська програма «Два дипломи» організована у ХНАДУ з Вищою школою менеджменту охорони праці (Польща) (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach).
Протягом квітня-травня 2023 року кафедра менеджменту проводила МІЖНАРОДНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ МІСЯЦЬ (академічна віртуальна мобільність). Відповідно договору про співпрацю з Вищою школою економіки та інформатики (м. Краків, Польща) було організовано гостьові лекції від польських викладачів у дистанційному форматі для здобувачів ХНАДУ спеціальності 073 «Менеджмент» (рівень магістр та бакалавр). З початку квітня щочетверга наша колега з польського університету Агнешка Рахваль-Мюллер провела цикл лекцій «Intercultural communication in global business». 19 квітня 2023 року було проведено гостьову лекцію доктором Пшемеком Стахом з польського університету Вища школа економіки та інформатики. Лектор прочитав цікаву лекцію з дисципліни "General management" на тему "Challenges in management. Strategy operationalization". 21 квітня 2023 р. відбулася гостьова лекція з дисципліни "Project Management" на тему "Challenges in the world of V.U.C.A", яка була проведена доктором Ришардом Чвіртняком з польського університету Вища школа економіки та інформатики (м. Краків). Лекції проводилися англійською мовою.
6 квітня 2023 р. викладачка кафедри менеджменту ХНАДУ доц. Бочарова Н.А. прийняла участь у академічній мобільності на VII Міжнародному навчальному тижні факультету бізнесу та економіки університету Печ (Угорщина). В рамках міжнародного співробітництва ХНАДУ з Університетом Печа вона дистанційно провела лекції англійською мовою для здобувачів вищої освіти угорського університету. К.е.н., доц. Бочарова Н.А. протягом 4 годин провела лекції з дисципліни «Управління змінами». Її віртуальна участь у семінарах отримала високу оцінку Міжнародного комітету UPFBE та за результатами участі видано сертифікат.
В жовтні – грудні 2022 року викладачі доц. Ачкасова Л.М. та доц. Кудрявцева О.В. прийняли участь у міжнародній програмі мобільності персоналу, що спрямована на вдосконалення професійних навичок у сфері цифрового навчання за напрямком «Digital Teaching: Технології цифрового навчання», яка проходила на базі Технічного університету Дрездена. Програму було реалізовано за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в рамках міжнародного проєкту «Establishment of German-Ukrainian University Network for Securing Successful Education in Ukrainian Universities in Time of War and Crisis» програми фінансування «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis, 2022».
У зимовому семестрі 2021/2022 навч. року здобувачки третього рівня освіти Ковальва О.П. та Мезенцова А.В. взяли участь в академічній мобільності (сертифікати від 31.12.2021р.) в рамках міжнародного проєкту "Enhancement of the HEIs Institutional capacity and Researches career development", який включав навчальну активність впродовж 180 годин / 6 кредитів (Ковальва О.П. - сертифікат №1108.21 та Мезенцова А.В. - сертифікат №1114.21 від 9.12.2021 р.). В рамках цього проєкту також прийняли участь у міжнародній конференції "EU Funding Perspective 2021-2027: The Opportunities For Eastern Partnership HEIs".
В 2016/2017 навчальному році студенти 6-го курсу спеціальності «Менеджмент» (магістри) Ляшенко Д.Л. та Букарєв Д.В. прийняли участь в програмі академічної мобільності «2D» - міжнародній програмі подвійного диплому. Спільна польсько-українська магістерська програма «Два дипломи» організована у ХНАДУ з Вищою школою менеджменту охорони праці (Польща) (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach). Студенти проходили навчання у Польщі за магістерськими програмами «Управління проектами» і «Стратегічне управління». Після закінчення навчання студенти Ляшенко Д.Л. та Букарєв Д.В. отримали подвійні дипломи про вищу освіту з менеджменту вітчизняного та європейського зразка.