Студентський футбол: Команда ХНАДУ — знову Чемпіон

Днями завершився Чемпіонат Харкова з футболу серед вищих навчальних закладів 2020/2021. Змагання пройшли під егідою Харківської міської асоціації футболу і Харківської міської студентської асоціації футболу. Протягом двох з половиною місяців на стадіонах Харкова йшли матчі між 16-ю студентськими командами, які доставили гравцям і вболівальникам чимало хвилювань і радісних емоцій. За 8 команд в двох підгрупах боролися між собою за право брати участь в півфінальних іграх чемпіонату.В результаті найсильнішими виявилися дві команди Харківської державної академії фізичної культури, а також команди Харківського національного автомобільно-дорожнього університету та Харківського державного університету харчування та торгівлі. Зустрічі між переможцями в підгрупах, що пройшли на стадіоні ХДПУ ім. Г.С. Сковороди, виявили фіналістів чемпіонату. Ними стали: команда №1 ХГАФК (яка зіграла внічию з футболістами «громадського харчування», але виграла завдяки післяматчевих пенальті) і команда ХНАДУ, яка здобула переконливу перемогу (4: 0) над командою №2 з академії фізкультури.Високий рівень своєї майстерності майбутні інженери-автодорожники підтвердили 27 листопада в фінальному матчі на стадіоні «Схід», розгромивши команду №1 академії фізкультури з рахунком 5: 0 і отримавши з рук головного судді змагань, судді національної категорії Володимира Воргуль Кубок чемпіонів. Третє місце студентського чемпіонату зайняла друга команда «фізкультурників», обігравши на цьому ж полі спортсменів «громадського харчування». Слід зазначити, що за останні десять років команда ХНАДУ п'ять разів вигравала студентські чемпіонати Харкова. Безумовно, за ці роки не раз змінювався її склад, але незмінною залишається злагоджена гра футболістів під керівництвом тренера - заслуженого діяча фізичної культури, завідувача кафедри фізичного виховання і спорту ХНАДУ Миколи Курилко. На цей раз тренер відзначив упевнену гру протягом усього турніру капітана команди Микити Фоменко, голкіпера Микити Овчарова, а також гравців Артура Кваші, Кирила Єрмошенко, Олександра Ольховського, Артема Касьяна, Євгенія Кузнєцова, Івана Гуренко, Дмитра Барсукова та інших. Кращим бомбардиром чемпіонату 2020/2021 став футболіст команди ХНАДУ Валерій Блажко, який забив 11 голів. В цілому протягом турніру «автодорожники» забили 34 голи, а пропустили лише 4. Микола Курилко зазначив професійну організацію чемпіонату Харківської міської асоціацією футболу і високий рівень суддівства, забезпечений комітетом арбітрів Харківської обласної асоціації футболу на чолі з суддею національної категорії Валерієм Лисакевич. Спортивні досягнення студентів давно вже стали однією з «візитних карток» Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, де ректоратом традиційно приділяється велика увага розвитку не тільки футболу, але і інших видів спорту. Адже за вдалими іграми і гучними перемогами стоїть і виснажлива робота самих спортсменів, і забезпечення їх належними умовами для тренувань, фінансування поїздок на змагання і т.д. Так, наприклад, вперше за 90-річну історію вузу в цьому році тут був підготовлений заслужений майстер спорту, триразовий чемпіон світу з кікбоксингу Ігор Христос - студент 4 курсу факультету транспортних систем.Душею спортивного руху в вузі протягом останніх десятиліть був ректор ХНАДУ, академік Анатолій Туренко, на жаль, передчасно пішов з життя місяць тому. Велика увага розвитку спорту приділяють і декани факультетів. Особливо спорт високих досягнень розвинений на механічному факультеті, який очолює заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Кириченко. В цілому ж в ХНАДУ постійно займаються спортом (на професійному або аматорському рівні) більше 70% студентів.